Skip to content
Czerwiec 17, 2010 / blogmlodejpary

Ile kosztuje pozwolenie na budowę domu?

Ile kosztuje pozwolenie na budowę domu? To pytanie, które mogą sobie zadawać osoby interesujące się wstępnie postawieniem swojego domu. Odpowiedź na to jest: nic. Samo pozwolenie nic nie kosztuje, ale zapłacić trzeba już za wszystkie dokumenty wymagane do uzyskania pozwolenia:

1. Przede wszystkim potrzebujemy uzyskać z urzędu gminy decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, a jeżeli jest miejscowy plan zagospodarowania terenu, wtedy potrzebujemy jego wypis, co kosztuje nas około 100 zł.

2. Kolejnym krokiem jest przygotowanie mapy do celów projektowych. Mapa ta sporządzana jest przez uprawnionego geodetę. Jest to koszt około 700 zł.

3. Musimy jeszcze uzyskać warunki do przyłączenia prądu i wody. Pierwsze uzyskujemy z elektrowni, drugie z urzędu gminy. Jeszcze tego nie załatwialiśmy, ale prawdopodobnie koszty nie przekroczą kilkunastu złotych.

4. No i na koniec pozostaje zakup projektu domu i skorzystanie z usług architekta, który naniesie projekt na mapę działki i wykona plany wszystkich przyłączy. Gotowy projekt kosztuje około 1500 zł, usługi architekta to koszt rzędu 1500 – 3000 zł.

Skompletowanie wszystkich dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę to około 4000 zł.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: