Skip to content
Wrzesień 9, 2010 / blogmlodejpary

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Pokój dziecka jest prawdziwym wyzwaniem projektowym. Powinniśmy o nim myśleć inaczej niż o wystroju reszty domu. Jest to dosyć specyficzne wnętrze, mające spełniać różne, czasem sprzeczne ze sobą, funkcje. Mały mieszkaniec musi mieć miejsce, w którym dobrze się czuje, w którym klimat sprzyja zarówno zabawie jak i odpoczynkowi. Jednocześnie trzeba mu zapewnić przestrzeń odpowiednią do zabawy, ale też do nauki i skupienia.

W większości przypadków, na niewielkiej powierzchni powinno zmieścić się łóżko, biurko (choćby nawet niewielkie), szafa na ubrania, regał na książki, szafki i pojemniki na zabawki… Niekiedy do tego trzeba jeszcze wyeksponować trofea lub inne skarby.

Projekt wnętrza pokoju dziecięcegoZabawa wymaga wolności i elementów pobudzających kreatywność. Natomiast nauka – uporządkowania i spokoju. Jak połączyć te dwie sprzeczności? W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się system szafek, szuflad i szufladek, do których po zabawie łatwo i szybko będzie można schować wszystkie drobiazgi.

Urządzenie pokoju dzieckaDzieci uwielbiają kolory. Jednak, żeby za szybko się nie nudziły, ściany pokoju powinny być stonowane, można je uatrakcyjnić tapetą, naklejkami, bądź wydrukiem. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się ściana wyłożona korkiem, do której można przyczepiać różne rysunkowe dzieła, albo fragmenty ściany malowane farbą do tablic, które dadzą ujście dziecięcej kreatywności.

Maluchy często bawią się na podłodze, dlatego warto się zastanowić nad jej wykończeniem. Okładzina podłogowa powinna być wykonana z miękkiego i ciepłego materiału. Może to być wykładzina dywanowa lub podłoga z korka.

Jak urządzić pokój dziecka - ciekawe wnętrzeUrządzając pokój dziecka pamiętajmy, że dzieci szybko rosną, dlatego niektóre elementy wyposażenia powinny mieć możliwość regulacji. Takie meble będą „rosnąć” razem z dzieckiem.

Artykuł przygotowany przez:
Urszula Rudzka
Katarzyna Kowalewska
EJSMONT – projektowanie wnętrz
www.ejsmont.pl

Źródło artykułu: http://blog-budowlany.blogspot.com/2010/09/jak-zaprojektowac-i-urzadzic-pokoj.html

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: