Skip to content
Styczeń 19, 2011 / blogmlodejpary

Jak przygotować się do roli świadkowej na ślubie

Młode Panny zdają sobie sprawę, jak istotna jest pomoc świadkowej w przygotowaniu ślubu i wesela. Porady ślubne udzielone przez najbliższą osobę są nieraz bardziej wartościowe niż wskazówki zawarte na niejednym forum ślubnym czy blogu i w serwisie poświęconym tej tematyce. Bycie świadkiem, świadkową to niewątpliwie duże wyróżnienie, które wiąże się z odpowiedzialnością za powierzane im zadania, dlatego warto przedyskutować z Młodą Parą ich oczekiwania.
Zadania świadkowej obejmują między innymi wspieranie Panny Młodej w poszukiwaniach odpowiedniej kreacji. Modne suknie ślubne, dodatki, wiązanki i inne kompozycje florystyczne są równie konieczne do przejrzenia w katalogach co oferowane pod uroczystość sale weselne. Z uwagi iż wiele przyszłych mężatek nie pokazuje kreacji swojemu narzeczonemu, świadkowe mogą pomóc dopasować do niej garnitur Pana Młodego. Pamiętajmy, że tradycyjna: coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego, nadal obowiązuje. Tyczy się to również pomocy przy zakładaniu welonu, a także w trakcie ślubu oraz wesela w poprawianiu sukni ślubnej, halki, trenu czy upięcia fryzury. Przewodniki po obowiązkach świadkowej zawsze podkreślają konieczność zaopatrzenie się w zapasową agrafkę i parę pończoch przydatnych w sytuacji awaryjnej.
Wiele Młodych Par powierza swoim świadkom organizację imprezy na wieczór panieński czy spotkanie kawalerskie. Ostatnio także do ich zadań można zaliczyć sporządzenie list prezentów i rozesłanie ich gościom. Miłą niespodzianką staje się przygotowanie upominków dla uczestników ślubu i wesela. Nieraz także pomoc w dekoracji butelek z alkoholem i odbiór kwiatów wliczają się w zadania świadkowej. Rola świadka i świadkowej obejmuje także zabawianie gości rozmową, zachęcaniem do tańca oraz udział w urządzaniu oczepin. Naturalnie, większość powyższych zadań jest wykonywanych przez inne osoby, w tym członków rodziny Pary Młodej oraz nierzadko wynajmowanej ekipy np. dekoratorów, zespoły muzyczne, wodzirei. Przystrajanie sali weselnej czy samochodu do ślubu spada nierzadko na barki fachowców od designu.
Z pewnością nie powinniśmy odmawiać zaprzyjaźnionej nam osobie wystąpienia na jej ślubie w roli świadka. Aby obie strony czuły się w tym dniu komfortowo, należy wprost omówić najistotniejsze kwestie podziału zadań do zrealizowania. Lepiej nie narażać się Młodej Parze i nie przesadzać ze zbytnią inwencją twórczą. Jeśli już odważymy się pokusić o przygotowanie niespodzianki np. atrakcji podczas wieczoru panieńskiego, lepiej przeanalizować formę zabaw choćby z uczestnikami.

 

Zobacz też:

Zadania świadkowej

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: